Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rekrutacja w projekcie pn. ''Żłobek dla wszystkich'' FEMP.06.05-IP.02-0139/24

Rekrutacja  w projekcie pn. ''Żłobek dla wszystkich'' FEMP.06.05-IP.02-0139/24

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie pn. "Żłobek dla wszystkich" FEMP.06.05-IP.02-0139/24, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Priorytetu 6. Funduszy europejskich dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. 

„Dostępny żłobek”” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2021-2027, Priorytet: Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Komplet dokumentów rekrutacyjnych oraz Regulamin rekrutacyujny znajdzieciie Państwo w załącznikach poniżej. 

 

Dokumenty należy złlożyć do 15 października 2024 w sekretariacie żłobka oraz u kierownika filii. 

 

REGULAMIN

rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Żłobek dla wszystkich”

FEMP.06.05-IP.02-0139/24

 

Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. Działanie 6.5: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym. Typ projektu A: wsparcie dla podmiotów prowadzących instytucjonalne formy opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przeznaczone na dostosowanie istniejących miejsc opieki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub zagrożonych niepełnosprawnością, programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

  • 1

Postanowienia ogólne

 

  1. Regulamin określa zasady rekrutacji uczestników do projektu „Dostępny żłobek” oraz prawa i obowiązki uczestników projektu.
  2. Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Priorytetu 6. Funduszy europejskich dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.5: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym, typ projektu
    A: wsparcie dla podmiotów prowadzących instytucjonalne formy opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przeznaczone na dostosowanie istniejących miejsc opieki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub zagrożonych niepełnosprawnością, programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
  3. Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
  4. a) „Projekcie” – należy przez to rozumieć projekt pt. „Dostępny żłobek”, realizowany przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca
  5. b) „Regulaminie” – należy przez to rozumieć Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
    w projekcie.
  6. c) „Uczestniku projektu” - należy przez to rozumieć osobę bezpośrednio korzystającą
    z udzielanego wsparcia.
  7. Celem projektu jest ułatwienie łączenia życia zawodowego z prywatnym i utrzymanie zatrudnienia lub wejście lub powrót na rynek pracy rodzicom/opiekunom prawnym małych dzieci z niepełnosprawnościami i/lub zagrożonych niepełnosprawnością poprzez zwiększenie dostępności Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim w okresie od 01.09.2024 r do 31.08.2025 r.
  8. Regulamin nie zawiera zapisów dyskryminujących ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę lub pochodzenie etniczne, wyznawaną religię czy światopogląd czy orientację seksualną.
  • 2

Warunki rekrutacji

 

  1. Projekt skierowany jest do następujących uczestników:
  2. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością uczęszczających do żłobka, którzy w momencie przystąpienia do projektu posiadają status osoby bezrobotnej, biernej zawodowo lub osoby pracującej.
  3. Pracownicy żłobka – udział w 5 szkoleniach (po 4 godz. dydaktyczne) on-line w czasie rzeczywistym.
  4. Udział w projekcie jest bezpłatny.
  5. Osoba składająca deklarację uczestnictwa, zobowiązuje się do udziału we wsparciu/szkoleniach oraz do nie przerwania uczestnictwa w projekcie bez uzasadnionych powodów.
  6. Do rekrutacji może przystąpić jeden rodzic/opiekun prawny dziecka lub oboje rodziców/opiekunów prawnych tego samego dziecka, jeśli spełniają warunki obligatoryjne zawarte w § 3, ust. 1.
  • 3

Kryteria rekrutacji dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością

 

  1. Kryteria obligatoryjne:
    1. rodzic/opiekun prawny dziecka do lat 3 z niepełnosprawnościami lub zagrożonego niepełnosprawnością: oświadczenie o pełnieniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 oraz chęci powrotu, wejścia na rynek pracy lub utrzymania zatrudnienia; orzeczenie o niepełnosprawności dziecka lub zaświadczenie od lekarza o konieczności objęcia dziecka specjalistyczną opieką lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej
      o potrzebie wczesnego wspomagania.
  • osoba pracująca: zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie potwierdzające przebywanie na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim (załącznik nr 4);
  • osoba zarejestrowana jako bezrobotna: zaświadczenie
    z Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego wydania. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania;
  • osoba bezrobotna niezarejestrowana w PUP: zaświadczenie
    z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania;
  • osoba bierna zawodowo: zaświadczenie z ZUS lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania. W przypadku osoby uczącej się zaświadczenie potwierdzające naukę na terenie województwa małopolskiego.
    1. osoba pracująca lub zamieszkałą lub ucząca się na terenie województwa małopolskiego
  • zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające pracę na terenie województwa małopolskiego i/lub zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego (załącznik nr 4)
  • zaświadczenie potwierdzające naukę na terenie województwa małopolskiego
  • oświadczenie i/lub dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego np. umowa najmu mieszkania, rachunek za prąd itp.(tylko w przypadku osób niepracujących
    w sytuacji, gdy nie ma żadnej możliwości uzyskania zaświadczenia (z PUP, ZUS) na którym jest adres zamieszkania (załącznik nr 3)
  1. Kryteria preferencji:
  2. zamieszkiwanie ta obszarze Gminy Kocmyrzów-Luborzyca - weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 3)-
  3. wielodzietność rodziny kandydata (oznacza to rodzinę wychowującą troje
    i więcej dzieci)- weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 5)-1pkt.
  4. niepełnosprawność dziecka kandydata- orzeczenie o niepełnosprawności, -1pkt
  5. niepełnosprawność kandydata - orzeczenie o niepełnosprawności, -1pkt.
  6. samotne wychowywanie dziecka przez kandydata (oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, ze osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem)- weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 6), -1pkt.
  7. objęcie dziecka kandydata pieczą zastępczą - protokół przekazania dzieci do pieczy zastępczej, -1pkt.
  8. rodzic/opiekun dziecka z niepełnosprawności lub zagrożonego niepełnosprawnością, zapisanego do Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim, weryfikacja na podstawie podpisanej umowy o świadczeniu usług opieki nad dzieckiem do lat 3 – 3pkt.
  • 4

Kryteria rekrutacji dla pracowników żłobka

  1. Kryterium obligatoryjne- umowa o pracę lub umowa zlecenie z której jednoznacznie wynika, że pracownik został zatrudniony na stanowisku związanym z bezpośrednią lub pośrednią opieką nad dziećmi. Umowa powinna potwierdzić zatrudnienie minimum do zakończenia realizacji projektu, w placówce funkcjonującej na terenie województwa małopolskiego.
  2. Kryteria premiujące:
  3. osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności- 2 pkt
  4. umowa o pracę w żłobku na czas nieokreślony - 1 pkt
  5. w przypadku uzyskania równej liczby punktów o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
  • 5

Zasady rekrutacji

  1. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest czytelne wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr 1 lub nr 2 do regulaminu wraz z załącznikami i złożenie go w biurze projektu Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim do 15 października 2024 r.
  2. Wzór formularza zgłoszeniowego dla rodziców/opiekunów prawnych do projektu wraz z załącznikami stanowi zał. nr 1 do regulaminu.
  3. Wzór formularza zgłoszeniowego do projektu dla pracowników żłobka stanowi zał. nr 2 do regulaminu.
  4. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności na liście zakwalifikowanych do danego zadania decyduje kolejność zgłoszeń.
  5. Złożone deklaracje są zapisywane w rejestrze zgłoszeń wg daty wpływu.
  6. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż liczba miejsc utworzona będzie lista rezerwowa.
  7. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie rekrutowani będą chętni według kolejności na liście rezerwowej.
  8. Przewiduje się przeprowadzenie rekrutacji uzupełniających w przypadku wystąpienia wolnych miejsc.
  9. Wzór formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami do pobrania
    w sekretariacie żłobka.
  10. Odrzucane będą osoby, które:
  11. złożą formularz na innym niż określony w zał. 1 lub 2 wzorze,
  12. złożą niekompletne lub nieprawidłowe załączniki do formularza zgłoszeniowego,
  13. nieczytelnie wypełnią formularz zgłoszeniowy.
  14. O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w projekcie decyduje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim.
  15. Posiedzenie komisji rekrutacyjnej odbędzie się 17.10.2024 r.
  16. Lista osób zrekrutowanych zostanie ogłoszona 18.10.2024 r.
  17. Uczestnik zakwalifikowany do projektu zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z oświadczeniami (Załącznik nr 7).
  • 6

Postanowienia końcowe

  1. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje realizator projektu – tj. Gmina Kocmyrzów Luborzyca.
  2. Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wymagają formy pisemnej.
  3. Regulamin obowiązuje w okresie od 01.09.2024 r. do 31.08.2025 r.
Data dodania: 2024-10-01 10:55:14
Data edycji: 2024-10-14 12:39:59
Ilość wyświetleń: 247

“Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat"

Janusz Korczak
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej