Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Rekrutacja w projekcie pn. ''Dostępny żłobek'' FEMP.06.05-IP.02-0139/24

Rekrutacja  w projekcie pn. ''Dostępny żłobek'' FEMP.06.05-IP.02-0139/24

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie pn. "Dostępny żłobek" FEMP.06.05-IP.02-0139/24, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Priorytetu 6. Funduszy europejskich dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. 

„Dostępny żłobek”” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2021-2027, Priorytet: Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Komplet dokumentów rekrutacyjnych oraz Regulamin rekrutacyujny znajdzieciie Państwo w załącznikach poniżej. 

 

Dokumenty należy złlożyć do 15 października 2024 w sekretariacie żłobka oraz u kierownika filii. 

 

REGULAMIN

rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Dostępny żłobek”

FEMP.06.05-IP.02-0139/24

 

Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. Działanie 6.5: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym. Typ projektu A: wsparcie dla podmiotów prowadzących instytucjonalne formy opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przeznaczone na dostosowanie istniejących miejsc opieki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub zagrożonych niepełnosprawnością, programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

  • 1

Postanowienia ogólne

 

  1. Regulamin określa zasady rekrutacji uczestników do projektu „Dostępny żłobek” oraz prawa i obowiązki uczestników projektu.
  2. Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Priorytetu 6. Funduszy europejskich dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.5: Wsparcie na rzecz równouprawnienia oraz godzenia życia zawodowego z prywatnym, typ projektu
    A: wsparcie dla podmiotów prowadzących instytucjonalne formy opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przeznaczone na dostosowanie istniejących miejsc opieki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub zagrożonych niepełnosprawnością, programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
  3. Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
  4. a) „Projekcie” – należy przez to rozumieć projekt pt. „Dostępny żłobek”, realizowany przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca
  5. b) „Regulaminie” – należy przez to rozumieć Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
    w projekcie.
  6. c) „Uczestniku projektu” - należy przez to rozumieć osobę bezpośrednio korzystającą
    z udzielanego wsparcia.
  7. Celem projektu jest ułatwienie łączenia życia zawodowego z prywatnym i utrzymanie zatrudnienia lub wejście lub powrót na rynek pracy rodzicom/opiekunom prawnym małych dzieci z niepełnosprawnościami i/lub zagrożonych niepełnosprawnością poprzez zwiększenie dostępności Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim w okresie od 01.09.2024 r do 31.08.2025 r.
  8. Regulamin nie zawiera zapisów dyskryminujących ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę lub pochodzenie etniczne, wyznawaną religię czy światopogląd czy orientację seksualną.
  • 2

Warunki rekrutacji

 

  1. Projekt skierowany jest do następujących uczestników:
  2. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością uczęszczających do żłobka, którzy w momencie przystąpienia do projektu posiadają status osoby bezrobotnej, biernej zawodowo lub osoby pracującej.
  3. Pracownicy żłobka – udział w 5 szkoleniach (po 4 godz. dydaktyczne) on-line w czasie rzeczywistym.
  4. Udział w projekcie jest bezpłatny.
  5. Osoba składająca deklarację uczestnictwa, zobowiązuje się do udziału we wsparciu/szkoleniach oraz do nie przerwania uczestnictwa w projekcie bez uzasadnionych powodów.
  6. Do rekrutacji może przystąpić jeden rodzic/opiekun prawny dziecka lub oboje rodziców/opiekunów prawnych tego samego dziecka, jeśli spełniają warunki obligatoryjne zawarte w § 3, ust. 1.
  • 3

Kryteria rekrutacji dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością

 

  1. Kryteria obligatoryjne:
    1. rodzic/opiekun prawny dziecka do lat 3 z niepełnosprawnościami lub zagrożonego niepełnosprawnością: oświadczenie o pełnieniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3 oraz chęci powrotu, wejścia na rynek pracy lub utrzymania zatrudnienia; orzeczenie o niepełnosprawności dziecka lub zaświadczenie od lekarza o konieczności objęcia dziecka specjalistyczną opieką lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej
      o potrzebie wczesnego wspomagania.
  • osoba pracująca: zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie potwierdzające przebywanie na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim (załącznik nr 4);
  • osoba zarejestrowana jako bezrobotna: zaświadczenie
    z Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego wydania. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania;
  • osoba bezrobotna niezarejestrowana w PUP: zaświadczenie
    z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania;
  • osoba bierna zawodowo: zaświadczenie z ZUS lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Zaświadczenie, o którym mowa uznaje się za ważne przez 30 dni od dnia wydania. W przypadku osoby uczącej się zaświadczenie potwierdzające naukę na terenie województwa małopolskiego.
    1. osoba pracująca lub zamieszkałą lub ucząca się na terenie województwa małopolskiego
  • zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające pracę na terenie województwa małopolskiego i/lub zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego (załącznik nr 4)
  • zaświadczenie potwierdzające naukę na terenie województwa małopolskiego
  • oświadczenie i/lub dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego np. umowa najmu mieszkania, rachunek za prąd itp.(tylko w przypadku osób niepracujących
    w sytuacji, gdy nie ma żadnej możliwości uzyskania zaświadczenia (z PUP, ZUS) na którym jest adres zamieszkania (załącznik nr 3)
  1. Kryteria preferencji:
  2. zamieszkiwanie ta obszarze Gminy Kocmyrzów-Luborzyca - weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 3)-
  3. wielodzietność rodziny kandydata (oznacza to rodzinę wychowującą troje
    i więcej dzieci)- weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 5)-1pkt.
  4. niepełnosprawność dziecka kandydata- orzeczenie o niepełnosprawności, -1pkt
  5. niepełnosprawność kandydata - orzeczenie o niepełnosprawności, -1pkt.
  6. samotne wychowywanie dziecka przez kandydata (oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, ze osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem)- weryfikacja na podstawie oświadczenia (załącznik nr 6), -1pkt.
  7. objęcie dziecka kandydata pieczą zastępczą - protokół przekazania dzieci do pieczy zastępczej, -1pkt.
  8. rodzic/opiekun dziecka z niepełnosprawności lub zagrożonego niepełnosprawnością, zapisanego do Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim, weryfikacja na podstawie podpisanej umowy o świadczeniu usług opieki nad dzieckiem do lat 3 – 3pkt.
  • 4

Kryteria rekrutacji dla pracowników żłobka

  1. Kryterium obligatoryjne- umowa o pracę lub umowa zlecenie z której jednoznacznie wynika, że pracownik został zatrudniony na stanowisku związanym z bezpośrednią lub pośrednią opieką nad dziećmi. Umowa powinna potwierdzić zatrudnienie minimum do zakończenia realizacji projektu, w placówce funkcjonującej na terenie województwa małopolskiego.
  2. Kryteria premiujące:
  3. osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności- 2 pkt
  4. umowa o pracę w żłobku na czas nieokreślony - 1 pkt
  5. w przypadku uzyskania równej liczby punktów o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
  • 5

Zasady rekrutacji

  1. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest czytelne wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr 1 lub nr 2 do regulaminu wraz z załącznikami i złożenie go w biurze projektu Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim do 15 października 2024 r.
  2. Wzór formularza zgłoszeniowego dla rodziców/opiekunów prawnych do projektu wraz z załącznikami stanowi zał. nr 1 do regulaminu.
  3. Wzór formularza zgłoszeniowego do projektu dla pracowników żłobka stanowi zał. nr 2 do regulaminu.
  4. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności na liście zakwalifikowanych do danego zadania decyduje kolejność zgłoszeń.
  5. Złożone deklaracje są zapisywane w rejestrze zgłoszeń wg daty wpływu.
  6. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż liczba miejsc utworzona będzie lista rezerwowa.
  7. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie rekrutowani będą chętni według kolejności na liście rezerwowej.
  8. Przewiduje się przeprowadzenie rekrutacji uzupełniających w przypadku wystąpienia wolnych miejsc.
  9. Wzór formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami do pobrania
    w sekretariacie żłobka.
  10. Odrzucane będą osoby, które:
  11. złożą formularz na innym niż określony w zał. 1 lub 2 wzorze,
  12. złożą niekompletne lub nieprawidłowe załączniki do formularza zgłoszeniowego,
  13. nieczytelnie wypełnią formularz zgłoszeniowy.
  14. O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w projekcie decyduje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Samorządowego Żłobka „Małe Misie” w Wysiołku Luborzyckim.
  15. Posiedzenie komisji rekrutacyjnej odbędzie się 17.10.2024 r.
  16. Lista osób zrekrutowanych zostanie ogłoszona 18.10.2024 r.
  17. Uczestnik zakwalifikowany do projektu zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z oświadczeniami (Załącznik nr 7).
  • 6

Postanowienia końcowe

  1. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje realizator projektu – tj. Gmina Kocmyrzów Luborzyca.
  2. Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wymagają formy pisemnej.
  3. Regulamin obowiązuje w okresie od 01.09.2024 r. do 31.08.2025 r.
Data dodania: 2024-10-01 10:55:14
Data edycji: 2024-11-04 07:52:07
Ilość wyświetleń: 403

“Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat"

Janusz Korczak
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej